O mnie

Untitled 2_1Nazywam się Milena Kleszowska-Józwik. Jestem absolwentką studiów na kierunku logopedia z audiologią Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Uzyskałam tam tytuł magistra i wiedzę teoretyczną potrzebną w pracy z dziećmi z różnymi deficytami mowy. Jeszcze w trakcie trwania studiów magisterskich rozpoczęłam studia podyplomowe na kierunku pedagogika przedszkolna. W tym samym czasie zaczęła się moja współpraca z gabinetem logopedycznym oraz wieloma przedszkolami na Lubelszczyźnie, w których prowadziłam indywidualne i grupowe zajęcia logopedyczne.

Los tak chciał, że wyjechałam do Irlandii, gdzie podjęłam pracę w Szkolnym Punkcie Konsultacyjnym przy Ambasadzie RP w Dublinie. Prowadzę także domową terapię logopedyczną z dziećmi z różnymi zaburzeniami mowy i komunikacji. Staram się ciągle poszerzać swoją wiedzę biorąc udział w różnych szkoleniach.

Interesuję się Metodą Krakowską, która opiera się na stymulacji wszystkich funkcji poznawczych człowieka i daje wspaniałe efekty terapeutyczne.

Praca logopedy daje mi mnóstwo satysfakcji, ponieważ jest to coś więcej niż praca zawodowa. Jest to powołanie, które musi iść w parze z pasją i charyzmą. Tylko wówczas można pracować naprawdę, zmieniając każdą chwilę spędzoną z dzieckiem w twórcze działanie na rzecz jego kształtowania i rozwoju.